מי מאיתנו לא סובל לעיתים מכאב. כאב יכול להופיע בתדירות, עוצמה או אופי שונה מאחד לשני ובתקופות שונות במהלך החיים. המשותף לגבי רובינו לפחות, זה הרצון שהכאב יעלם, או לכל הפחות יחלש בכל אותם פרמטרים שהזכרנו – פחות עוצמתי, פחות חד ותקופות ארוכות יותר ללא כאב.

בגיל מבוגר הכאב נוטה לקבל אופי כרוני, דבר הנמצא איתנו לאורך תקופה ארוכה עד שהוא הופך חלק מאיתנו. לעיתים קשה לנו לזכור את עצמינו ללא הכאב… ברוב המקרים אנו לומדים לחיות איתו ומנסים להלחם בו מפעם לפעם באמצעות משככי כאב בדרגות שונות של חוזק על פי מה שמתווה לנו הרופא.

התרופה, עם זאת, איננה מביאה מרפא. לפעמים זו הקלה קצרת טווח. במקרים אחרים לא חל כל שיפור ואנו חוזרים אל הרופא שירשום לנו תרופה חזקה יותר שבדרך הטבע מביאה איתה גם שלל של תופעות לוואי לא רצויות.

לטיפול בכלים של הרפואה הסינית – דיקור וצמחי מרפא – יש אחוזי הצלחה גבוהים בהקלה משמעותית של הכאב לתקופה ארוכה. בניגוד לגישה המקובלת במערב, הטיפול איננו נקודתי אלא לוקח בחשבון את המכלול השלם של מצבו הבריאותי של המטופל ואת ההיסטוריה שלו ומציע טיפול בשורש הבעיה. באופן כזה, סדרה של מספר טיפולים עוזרת במקרים רבים לא רק בהקטנת משמעותית של עוצמת הכאבים אלא אף בהיעלמותם ההדרגתית.

אמר לי מטופל בעקבות סידרה של טיפולי דיקור לבעיות של כאבי גב המקרינים לרגליים: “לראשונה מזה שנים אני מתעורר בבוקר ולא מוצא את כאב הגב שלי – ה”שותף” שליוה אותי בנאמנות תקופה כה ארוכה”. כמה משמח אותי תמיד לשמוע הצהרות פרידה כגון אילו מן המטופלים שלי..!

 

רוצים לשמוע עוד על טיפול בכאב? השאירו פרטים ונחזור אליכם