טיפולים בנשים, בקשישים, רפואה סינית וטיפול בעזרת צמחי מרפא.

Danny Small

בילדותי ונעורי נמשכתי לעולם המתמטיקה והמדע. ואכן בתום שרות כלוחם ביחידה מובחרת בצה”ל בחרתי במסלול של לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה לתואר ראשון ושני באוניברסיטה העברית בירושלים שהובילו אותי לקריירה ארוכה בעולם ההי טק בארץ ובחו”ל.

טיפול בסובבים אותי ליווה אותי מאז ומתמיד כתחביב. אמרו עלי שיש לי ידיים טובות שיכולות לרפא וכך ללא כל השכלה פורמאלית, על פי איזושהי אינטואיציה, ידעתי מה עלי לעשות בכל מקרה ומקרה, והתוצאות לרוב היו טובות. בשלב מסוים הרגשתי בשל מספיק להפוך את התחביב למרכז העיסוק שלי והבנתי שדרושה השכלה על מנת לפתח מיומנויות טיפוליות וכלים שיעמדו לרשותי כדי להטיב עם מטופלי.

וכך לצורך השלב הבא בדרך שלי היתה נחוצה החלטה על הכיוון הטיפולי, ואכן המבחר הוא גדול. לאחר מחקר לא פשוט (שהרי אני איש מדעים…) נפל הפור על רפואה סינית בגלל עושר אפשרויות הטיפול בצד אלפי השנים וריבוא האנשים שראו, ועדיין רואים בה את קו הרפואה הראשון שלהם. וכך, בגיל מבוגר יחסית לחברי שלמדו אתי ,שבתי לספסלי הלימודים באותו מוסד בו למדתי את שני תארי הראשונים, באוניברסיטה העברית, במסלול מפרך ,ארבע שנתי, ללימודי רפואה סינית בפקולטה לחקלאות ברחובות בשיתוף עם העמותה לרפואה סינית עתיקה בישראל.

אני מוצא שהשילוב של כל הכלים ברפואה הסינית: רפואת דיקור, רפואת צמחים ורפואת מגע (שיאצו או טווינה), נותן מענה לרוב רובן של תלונות המטופלים באמצעים לא אגרסיבים ולא פולשניים אשר במקרים רבים נותרים ללא פיתרון באמצעים רפואיים אחרים.

בתום לימודיי בחרתי ללימודי התמחות ברפואת נשים בבית הספר ברושים שליד אוניברסיטת תל אביב ולהשלים פרק זה בהשכלתי בהשתלמות מין המקור של הרפואה הסינית בבית החולים האקדמי שבעיר הנגזו שבסין.

יד המקרה, או שלא במקרה, הפגישה אותי כמטפל עם אוכלוסיית הגיל השלישי וכך מצאתי את עצמי מתמודד עם שלל הבעיות האופייניות לפרק זה בחיים. כיום אני מהמטפלים הבודדים שמקדיש חלק ניכר מזמנו לטיפול באוכלוסיה זו בקליניקה לרפואה סינית במוסדות של דיור מוגן.

עבורי הטיפול הוא לא מקצוע אלא שליחות ואני מקבל אותה על עצמי ביראת כבוד וענווה.

בוגר התוכנית להכשרת מטפלים ברפואה סינית במגמת טיפול על פי גזעים וענפים של בית הספר לרפואה סינית עתיקה והאוניברסיטה העברית, ירושלים.

בוגר קורס שנתי ברפואת נשים של קמפוס ברושים

עבר השתלמות בבית החולים הכללי בעיר הנגזו שבסין

מוסמך מטעם האגודה הישראלית לרפואה סינית מסורתית

DIPL. CM. IATCM
Diplomat in Chinese Medicine
Israeli Association of Traditional Chinese Medicine

(M.Sc) בעל תואר מוסמך
במדעי המחשב מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים

מתמחה בטיפול בבעיות של הגיל השלישי

מטפל בדיקור ובצמחי מרפא

תעודות:

תעודת הסמכה ברפואה סינית
תעודת הסמכה ברפואה סינית
תעודת הסמכה בגינקולוגיה סינית
תעודת הסמכה בגינקולוגיה סינית
רפואה סינית ורפואת צמחים
רפואה סינית ורפואת צמחים
התנסות קלינית בסין
התנסות קלינית בסין

 

צור קשר