בפינת המטפל השבועית :
הפעם, הודיה סלוצקי , מטפלתברפואה סינית ומומחית בטיפול בנשים ובילדים.
הודיה בחרה לתת לנו כמה טיפים כיצד ניתן להתמודד עם תופעת “כאבי הקוליק” (colic) אצל תינוקות.

כמעט כל הורה עבר את החוויה הלא נעימה בו התינוק הצעיר מתפתל מכאב חד, עויתי, שעות ארוכות ללא הפוגה הנגרם מגזים במעיים . כאבי קוליק מופיעים בעיקר סביב החודשים הראשונים ועוברים לרוב תוךמספר חודשים.

מערכת העיכול של התינוקות מתחילה לפעול ברגע היציאה לאוויר העולם. מכיוון שמערכת העיכול לא נפגשה עם מזון עד הלידה, היא עדיין איננה בשלה דייה. אם המזון שהתינוק צורך איננו אופטימאלי תופעות הכאב אף מוחרפות.

מזונו בחודשים הראשונים לחייו מורכב מחלב אם או מתחליף לחלב. הרכב חלב האם מושפע מהמזון שלה ויתכן שתזונה לא נכונה של האם או תחליף חלב שלא מטיב עם העובר יחמירו את הכאבים.

אז מה אפשר לעשות?
לניזונים מחלב אם כדי לנסות לשנות מרכיבים. למשל להימנע ממוצרי חלב פרה , להמעיט בשתיית קפה , להמעיט בירקות ממשפחת המצליבים : כרוב, כרובית, ברוקולי וכו’.
חשוב לציין שתזונה היא דבר אישי ונדרש להתאים לכל מקרה ומקרה
ישנן חליטות שעוזרות כמו קמומיל ושומר. הן יכולות לעזור גם דרך האם וגם ישירות לתינוק שאז חשוב שהצמחים יהיו מגידול אורגני והחליטה מסוננת היטב דרך פילטר.
שינוי תנוחת ההנקה יכולה גם גם לעזור.

כלי נוסף וחשוב מאד לטיפול בקוליק ובעל יתרונות רבים נוספים להתפתחות תינוקות הוא עיסוי. את העיסוי ניתן לעשות על בגדים או ישירות על הגוף עם שמן מתאים.

כמובן שחיבוק אוהב, אמבטיה חמימה עם שמנים להקלה, ערסול ותנועות על כדור ותנוחות החזקה מסוימות יכולים גם כן להקל.
אפשרויות טיפול נוספות הן דיקור סיני והתאמת פורמולות צמחים.

מוזמנים להתייעץ איתנו

לשאלות נוספות – 050-9588837
סוף שבוע רגוע